Sery

Choć Italia uznawana jest za ojczyznę pasty i pizzy to może poszczycić się także bogatą ofertą różnorodnych serów, produkowanych niemalże w każdym jej regionie. W sumie we Włoszech produkuje się ponad 600 gatunków sera: sery tradycyjne, sery dojrzewające, sery marynowane w winie, w miodzie lub w ziołach, sery nadziewane – szynką, ziołami, truflami, etc. Wariacji jest bardzo wiele.

Włosi bardzo cenią sobie swoją pracę i swój bogaty dorobek, co w sumie nie powinno nikogo dziwić, przy takim urodzaju oryginalnych produktów. Włochy są jednym z krajów, posiadających największą liczbę zarejestrowanych produktów regionalnych. Tradycyjne produkty posiadają oznaczenie D.O.P. czyli Denominazione d’ Origine Protetta. Oznacza to, że produkt wyprodukowano na ściśle oznaczonym terytorium, zgodnie z pierwotną recepturą, obejmującą wszystkie etapy produkcji i jest oryginalny. Chcąc zdobyć autentyczny produkt szukajcie czerwonej okrągłej pieczęci z żółtymi gwiazdkami i polami w środku.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór serów z różnych regionów Włoch.

Mozzarella di bufala DOP, Burrata, Asiago Fresco DOP, Asiago stravecchio, Montasio, Bastardo, San Pio, Pecorino Toscano Fresco, Pecorino staggionato pepato, Pecorino z gruszką, Pecorino z miodem, Pecorino z pistacjami, Pecorino z figą, Bianca Pecora Sarda, Fior di Tartufo, Vino Rosso, Vino Frizzante, Taleggio, Gorgonzola dolce i piccante, Losa di Capra, ser z kasztanem, Parmezan, Grana Padano, Pecorino Romano, Vezzena, Bianchina (kozi), Biancomaso, Mozzarella do pizzy, Mascarpone.

Vino Rosso

Skład: mleko krowie, sól, podpuszczka, bakterie fermentacji mlekowej, dojrzewający w wytłokach winogron

Cena 109,00 zł/ kg

Taleggio

Skład: mleko krowie, sól, podpuszczka

Cena 102,00 zł/ kg

San Pio

Skład: mleko krowie, sól, podpuszczka, kultury bakterii

Cena 99,00 zł/ kg

Parmezan 18 mcy

Skład: Mleko krowie surowe, sól, podpuszczka

Cena 149,00 zł/ kg

Pecorino Romano

Skład: mleko owcze, sól, podpuszczka

Cena 149,00 zł/ kg

Grana Padano

Skład: mleko, sól, podpuszczka

Cena 120,00 zł/ kg

Formularz zamówienia

Nie posiadamy sklepu internetowego – wszystkie zamówienia przyjmujemy przez stronę internetową za pomocą formularza.